September 2012 Instagram Mix

By Narvaga - September 29, 2012

September is coming to an end, weather is getting colder, and school is giving more work. Fortunately there are still weekends, which are fine and save me from autumn depression. If it comes to fashion, I've got two new sweaters - one of them is in the most fashionable colour of the season - burgundy and the other one is red and 7/8 printed pants. I already have a styling on my computer, but I don't have time to post it yet. Also, I can share with you, that I managed to sell a handmade bag for the first time, even with a label and new logo, which will soon appear on the blog.
Coming back home at 6.40 am and going to bed was and amazing feeling, but getting up at 2 pm wasn't. ;) Now I would willingly came back to my warm bed, but I don't want to waste the weekend and I hope to sleep during the night. And today I am showing you September Instagram mix, it's getting hipsterish!

 Wrzesień dobiega końca, na dworze coraz zimniej, a w szkole coraz więcej pracy. Na szczęście ciągle istnieją weekendy, mają się dobrze i ratują przed jesienną depresją. Jeśli chodzi o modę, to wzbogaciłam się w tym czasie o dwa, przemilutkie i ogromne swetry - jeden w najmodniejszym kolorze sezonu, bordowym, a drugi czerwony oraz wzorzyste spodnie 7/8. Już w folderze czeka stylizacja z czerwonym swetrem, tylko brakuje czasu na stworzenie z niej posta. Mogę się też pochwalić, że w tym czasie udało mi się po raz pierwszy sprzedać handmade'ową torbę, w dodatku z metką i nowym logiem, które niedługo pojawi się na blogu.
Powrót do domu o 6.40 i rzucenie się do łóżka było cudownym przeżyciem, jednak pobudka o 14 już nie. ;) Teraz chętnie wróciłabym do ciepłego łóżeczka, jednak żal mi weekendu i mam nadzieję, że wyśpię się w nocy. A dzisiaj przedstawiam wrześniowy mix instagramowy, zrobi się hipstersko!


A little bit of mainstream for warming the cold evening. ;) 
Troszkę mainstreamu na rozweselenie zimnego wieczoru. ;)

Have a nice evening! 

Miłego wieczoru! 

  • Share:

You Might Also Like

1 comments