End Of 2012 Instagram Mix

By Narvaga - January 06, 2013

And here we got 2013. I am going to work, I have some things to sew, some handmades and even a co-operation (let's hope it will work). Today the last Instagram post from 2012. 
When I left my bed today, at a wonderful time (2 pm), I looked through the window and saw white everywhere. I can't disagree, there was a schock. (though I don't know why, it's January still!) Time spent outside my warm and cosy house was hard and really cold, but surely the reason is choosing Autumn shoes. ;)  The only savior was, as usual, coffee, though even it hardly helped. 
Anyway, I wam leaving to work on the tests, and I leave you with some pictures. 
xo

No i mamy 2013. Zabieram się do roboty, w planach mam kilka rzeczy do uszycia i parę handmade'ów, a nawet szykuje się ciekawa współpraca (miejmy nadzieję, że się uda). Dzisiaj ostatni instagramowy post z 2012.
Opuszczając łóżko o pięknej porze, to jest o 14, wyglądam przez okno, by zobaczyć wszędzie biel. Nie powiem, szok był (nie wiadomo czemu, przecież mamy styczeń!), a spędzony poza domem czas ciężki, ale tak to jest, jak się wybiera za cienkie buty. ;) Jedynym ratunkiem była, jak zwykle, kawa, a nawet ona ledwo pomogła.
W każdym razie, ja uciekam do pracy nad testami, a Was zostawiam z paroma zdjęciami.
xo

 • Share:

You Might Also Like

8 comments

 1. Nice post!
  Lovely cupcakes <3

  Kisses from:
  http://www.takeabreak94.blogspot.com.es

  ReplyDelete
 2. great photos! would you like to follow each other? let me know!

  ReplyDelete
 3. Widzę naszyjnik z 30stm :))
  Dzięki za komentarz ;D
  Obserwuję ;)))

  xoxo Cassie z cassieannalea.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak, trafiłaś na fankę. :)
   Dzięki ;)

   Delete